top of page

Zprávy z helpdesku – Kódy letišť, rušení HX segmentů, změna EMDVážení uživatelé,

máme pro vás novinku z IATA a připomenutí postupů, na které se často ptáte. 1. Letiště Newark EWR a MCO Od 3. dubna 2023 již nebude letiště Newark (EWR) považováno za jedno z letišť v New Yorku a letiště MCO za jedno z letišť sdružených pod city kódem ORL (Orlando). Dle rozhodnutí IATA bude kód EWR samostatný kód pro letiště i město Newark. Hlavní mezinárodní letiště, která budou zahrnuta pod city kód NYC, budou pouze letiště JFK a LGA. Také MCO se stane kódem pro letiště i město. Pro vyhledávání spojení (availability) je možné i nadále používat kód NYC. Systém zobrazí lety jak do JFK, tak do EWR, eventuálně LGA.

Totéž platí i pro funkci FS, kde je také i nadále možné používat kód NYC. Změna se týká hlavně vyhledávání tarifů – Fare display a tarifních kalkulací, kde bude nutné používat kód EWR nebo MCO. 2. Jak správně rušit HX segmenty Pro zrušení HX segmentů v rezervacích EMIRATES (EK) použijte vstupy X1, XI,…..

(1 označuje číslo segmentu v rezervaci)! U ostatních dopravců použijte pro zrušení HX segmentů vstup @1XK (kde 1 označuje číslo segmentu v rezervaci) nebo @ALL. 3. Jak postupovat, pokud byla zakoupena zavazadla a došlo ke změně letenky

  • Změna letu + výměna letenky

  • Vyžádání služby (DAS) do rezervace – tím dojde k přidání SSR (např. ABAG – dle dopravce). Je-li v rezervaci stále původní vyžádání služby, je třeba jej zrušit. Vstup např: SI.ABAG@

  • Výměna EMD s novým číslem letenky:

EMDI/IC0579902019952/EXE0579992063286/FS


IC0579902019952 – nové číslo letenky

EXE0579992063286 – původní EMD

FS – form of payment


Pokud dojde ke změně ceny, EMD vyměnit bohužel nelze. Naše centrála doporučuje refund + vystavení nového EMD (pokud dopravce refund umožňuje) nebo kontaktovat dopravce a požádat je, aby EMD ošetřili u sebe v systému.


Váš Travelport

0 comments

Comments


bottom of page