top of page

Zprávy z helpdesku – NDC, kalkulace výměn, refundace

Updated: Jun 19Vážení uživatelé,


máme pro vás několik užitečných informací:

 

1. NDC

Rádi bychom se s vámi podělili o nová vylepšení v NDC. Možná už jste sami zaregistrovali, že nyní se do rezervací v Travelport+, které byly vytvořeny přes NDC, automaticky vkládá Filed Fare element (*FF). Vystavená či vyměněná letenka se zobrazí na Sales reportu (HMPR) a informace jsou obsaženy v MIR souborech.

Další vylepšení, která přijdou ještě letos, bude zahrnutí VOID, refund a EMD.

 

Zároveň doporučujeme mít v každé NDC rezervaci emailový kontakt v obou formátech, to znamená MT. i MF.

 

2. Kalkulace výměny

 

Chcete-li z rezervace pouze informačně zjistit, jak by vypadala kalkulace při změně letů, dejte prosím pozor, abyste rezervaci s novými lety neuzavřeli. Nové lety naknihujte, zjistěte, jak by vypadala výměna, a rezervaci ignorujte. V případě, že rezervaci uzavřete a následně lety z rezervace zrušíte, aniž by byla vystavena nová letenka (cestující si výměnu rozmyslel nebo chce udělat jinou změnu), pak hrozí, že dopravce vystaví ADM. Informaci rovněž můžete najít v podmínkách použitého tarifu, z toho důvodu prosím věnujte pozornost podmínkám paragrafu 16:

 

CHANGE FEE APPLIES FOR EVERY SINGLE CLOSED REISSUE/REVALIDATION/REBOOKING TRANSACTION. 

 

3. Refundace

 

POZOR! Refundaci letenky vystavené na leteckou společnost AM je prosím vždy nutné provést přes BSP link. Přímá refundace přes GDS může vést k udělení ADM.

Při refundaci letenky se vám může hodit vstup FQ/TDD, kde jsou detailně rozepsány letištní taxy podle jednotlivých států, poplatky za využití letištních zařízení (Passenger Facility Charges) a další taxy spojené s dopravcem.Váš Travelport

0 comments

Comments


bottom of page