top of page

Zprávy z helpdesku – Jak ocenit tarif se zavazadlem – nový vstup, poplatek za platbu kartouVážení uživatelé,


opět vám přinášíme několik důležitých informací, které vám usnadní každodenní práci:


1. Jak ocenit tarif se zavazadlem – nový vstup

Travelport zavádí nový "Pricing modifier” pro oceňování tarifů se zavazadlem, který je možné použít u funkcí FS, FQ a FQBB.


Ve funkci FS mu musí vždy předcházet znaménko plus (+).


>FSPRG01MARLPA13MARPRG+BAG<


PNR pak oceníme vstupem >FQ/BAG<


Tento vstup funguje pouze u dopravců, kteří podporují “Rich Content and Branding”. U dopravců, kteří “Rich Content and Branding” nepodporují, systém zobrazí NO VALID FARE FOR INPUT CRITERIA. To ale neznamená, že tarif se zavazadlem u tohoto dopravce neexistuje.


Pokud dopravce nepodporuje “Rich Content and Branding”, je možné použít již dříve oznámenou funkci: >FQBB/CI-BAGG<


Oba tyto vstupy /BAG i /CI-BAGG fungují i při výměnách jak v TCP Exchange, tak v GEMu. Je třeba je uvést v rubrice „Additional modifiers“, respektive „Optional FQ modifiers“, a je možné je kombinovat s dalšími nepovinnými prvky. Podrobný příklad najdete zde.


2. OB Fees (Carrier Ticket Fees)


Někteří dopravci vybírají za platbu kartou poplatek, který není uveden na letence, je vidět pouze na HMPR. Pokud si chcete výši poplatku zobrazit ještě před vystavením letenky, běžně stačí použít vstup >FO1<


Někdy ale dostanete odpověď: TOO MANY FEES TO DISPLAY, závisí to na tom, jakým způsobem dopravce tento poplatek distribuuje. V takovém případě je nutné pro zjištění výše poplatku použít vstup >TKPVB<


OK FOR TICKETING

TTL FARE CZK 21278 (cena letenky)

TTL FEES CZK 628 (poplatek za platbu kartou)

TTL CZK 21906 (celková cena, kterou cestující platí)Přejeme vám všem pěkné vánoce a hodně nových zákazníků v příštím roce.


Váš Travelport

0 comments

Comments


bottom of page