top of page

Zprávy z helpdesku – Rezervace UA, QF NDC, archiv newsletterůVážení uživatelé,


máme pro vás několik novinek a tipů.


1. United Airlines (UA) rezervace se zavazadly

UA uvádějí v pokynech pro vystavování letenek tuto informaci týkající se všech rezervačních systémů:


Ticketing Basic Economy branded fares: If a ticket contains a Basic Economy branded fare, then the Travel service provider may only issue one ticket per traveler in a single PNR (except for conjunctive tickets). When a single PNR contains tickets for multiple travelers and any traveler’s ticket is a Basic Economy branded fare, then all travelers’ tickets must be a Basic Economy branded fare.


Na základě této informace prosím knihujte do rezervací pouze cestující se stejným typem tarifu. To znamená v jedné rezervaci knihovat cestující s tarify bez zavazadla, v jiné rezervaci cestující s tarify se zavazadly, cestující bez zavazadel a se zavazadly (v tarifu) nedávat do jedné rezervace. Předejdete tak problémům s odbavením zavazadel cestujících na letišti. Pokud není toto pravidlo dodrženo, budou cestující, kteří mají zavazadlo v letence, na letišti dopravcem požádáni o dodatečné zaplacení zavazadla.


2. Qantas (QF) NDC

Letecká společnost Qantas otevřela na našem trhu NDC přístup. Agentury si nejprve potřebují domluvit přístup přímo s QF, teprve poté můžeme povolit přístup ze strany Travelportu. Jakmile budete mít s QF domluveno, dejte nám prosím vědět, obratem vám přístup otevřeme z naší strany.


3. Archiv newsletterů

Věděli jste, že si můžete projít všechny zprávy z helpdesku, které jsme vám v minulosti poslali? Vřele doporučujeme, oprašte starší vědomosti a získejte nové. Archiv je vám k dispozici zde.Váš Travelport

0 comments

Comments


bottom of page