top of page

Zprávy z helpdeskuVážení uživatelé, máme pro vás několik novinek a tipů. 1. SSR CHLD 5. května bude aktivováno automatické vkládání SSR CHLD s datem narození, které se dosud muselo do rezervací s dětmi vkládat ručně. SSR CHLD s datem narození vyžaduje velká část dopravců. Se zavedením automatického vkládání budete mít jistotu, že SSR CHLD s datem narození nezapomenete vložit. Bude ale třeba jméno dítěte vkládat do rezervace pouze tímto vstupem: N.TRAVELPORT/GALILEO MISS*P-C05 DOB14MAY17 nebo N.TRAVELPORT/GALILEO MISS*P-CNN DOB14MAY17 C05 = věk dítěte, za C05 je mezera a datum narození. Místo C05 bude možné vložit i CNN, datum narození je ale také povinné. Pokud nebude dodržen tento formát jména, jméno nebude do rezervace vloženo a zobrazí se toto upozornění: NEED CHILD BIRTHDATE IN NAME FIELD - ENTER AS DOBDDMMMYY Pokud byste chtěli tuto funkcionalitu vypnout, dejte nám prosím vědět. Online uživatelé GOL IBE a Tripgate se nemusí obávat, správný formát jména dítěte vkládáme již nyní. 2. Autorizační kód při platbě letenky kartou včetně EasyPay V případě, kdy vystavení letenky je dopravcem z určitého důvodu odmítnuto a letenka není vystavena, systém zobrazí zašifrovanou kartu spolu s autorizačním kódem, pod kterým je částka v bance zablokována. Správný postup v takovém případě je následující:

  • Nejdříve zjistíme důvod, proč dopravce odmítá vystavení letenky (letenek), a odstraníme ho.

  • Před dalším pokusem o vystavení letenky (letenek) upravíme způsob platby tak, že vložíme autorizační kód (approval code), kterému bude předcházet *A. Pokud je autorizační kód použit, systém již nebude částku na kartě znovu blokovat.

FEP5164706265834112*D0522*A849606 a u dalšího cestujícího FEP5164706265834112*D0522*A439700 Zde návod včetně screenshotu. 3. MyTravelport Portál my.travelport.com prošel nedávno úpravou vzhledu. Zajímá vás, jak nyní vypadá? Zde najdete několik obrazovek, se kterými se tam můžete setkat. Přihlaste se a sami se podívejte, co všechno je nového. Naleznete tu informace ke všem oblastem práce cestovní agentury. Vstupy, postupy, informace k jednotlivým dopravcům atd.

Váš Travelport

0 comments

Comments


bottom of page