top of page

Travelport a Adventureman dosáhli nového světového rekorduTravelport a Adventureman dosáhli nového světového rekordu

Všech 7 divů světa za méně než 7 dní


Travelport a Jamie McDonald, britský dobrodruh spíše známý jako “Adventureman“, minulý týden oznámili nový světový rekord – nerychlejší návštěvu nových sedmi divů světa, a to za méně než 7 dní. Guinnessovy světové rekordy potvrdily, že cesta byla zdolána za 6 dní, 16 hodin a 14 minut, pouze za využití veřejné dopravy. Travelport vyzval Adventuremana, aby podrobil zkoušce Travelport+, naši moderní platformu pro prodej cestovních služeb, a ukázal tak, že naše technologie umožňuje cestovním agenturám jednoduše plánovat, knihovat a spravovat i ty nejsložitější cesty na světě.Adventureman začal svoji cestu na Velké čínské zdi, nejdelší lidské stavbě na světě, a časomíra světového rekordu začala odpočítávat ve chvíli, kdy sjel z prvního divu po tobogánu. Druhou zastávkou byl indický Tádž Mahal – nejnavštěvovanější památka v zemi, která je považována za symbol věčné lásky. Odtud cestoval do Jordánska a pak autobusem do starověkého města Petra, jehož fasády vytesané do růžovočervené pískovcové skály, hrobky a chrámy se ještě více proslavily díky roli v Indiana Jonesovi a poslední křížové výpravě. Adventureman pak přeletěl do Říma, aby navštívil jeho legendární Koloseum a mohl si představit, jak to tam vypadalo při starověkých zápasech gladiátorů. Dopřál si krátkou zastávku na pizzu (jediné jídlo za celou cestu, které nejedl na palubě letadla). Socha Krista Spasitele, největší socha ve stylu art deco na světě, přivedla Adventuremana do Brazílie, kde byl unešen výhledem od podstavce sochy, stejně jako samotnou sochou. Šestý div, Machu Picchu (incká citadela ležící téměř 2 500 metrů nad mořem), byla Adventuremanova oblíbená zastávka: jednoho dne se sem plánuje vrátit a koupil tu pro svou dceru plyšovou lamu. Po pouhých 6 dnech, 16 hodinách a 14 minutách nakonec dosáhl archeologického naleziště Chichén Itzá, které bylo v mayské kultuře posvátným obřadným místem.Pro Adventuremana bylo hlavním cílem této rekordní cesty získat finanční prostředky pro svou charitativní nadaci Superhero Foundation. Jako dítěti bylo Jamiemu diagnostikováno vzácné onemocnění páteře zvané syringomyelie a lékaři jeho rodiče varovali, že by mohl přestat chodit. Díky pomoci mnoha lékařů, nemocnic a rodiny se jeho zdraví zlepšilo. To byl podnět pro jeho celoživotní misi rozdávat naději nemocným dětem po celém světě. Aby šla společnost Travelport příkladem, věnovala nadaci 22 856 dolarů, což je dolar za každou míli, kterou Jamie, vítěz Pride of Britain, během této výzvy ujel. Díky vybraným penězům může nadace pokračovat ve svém poslání: pomoci rodinám v nouzi financovat léčbu, terapie a vybavení, které jim neposkytne místní systém zdravotní péče.


Aby byla cesta uznána Guinnessovými světovými rekordy, musel Adventureman dodržet několik pravidel:

  • Používat pouze pravidelnou veřejnou dopravy, případné jízdy licencovanými taxíky nemohly přesáhnout vzdálenost 50 km

  • Vést si deník s jednoznačnými důkazy (stvrzenky, vstupenky atd.), které potvrdí každý jeho krok

  • Získat a uchovat všechny dostupné účtenky a/nebo vstupenky

  • Používat přesné profesionální vybavení (např. GPS sledovací zařízení)

  • Pořizovat videa a fotografie, na kterých bude vidět společně s datem a každým navštíveným divem

  • Získat na každé zastávce písemné nebo zaznamenané prohlášení od oficiálního zaměstnance, místního úředníka a/nebo policisty

Mít na mysli, že časomíra začíná běžet v okamžiku, kdy vyzyvatel opustí první div, a z žádného důvodu se nezastaví, dokud vyzyvatel nevkročí na konečné místo.Ochrana životního prostředí je pro Travelport i Adventuremana nanejvýš důležitá. Uhlíkové emise z Adventuremanovy cesty jsme vypočítali pomocí Travel Impact modelu, sdíleného rámce pro výpočet emisí letecké dopravy vyvinutého nezávislou neziskovou organizací Travalyst, jejímž je Travelport členem. Při rekordní cestě bylo vyprodukováno celkem 2 523 kg CO2. Travelport tyto emise odstraní pomocí technologie odstraňování oxidu uhličitého od společnosti Climeworks. 


Rádi byste se na něco zeptali? Budeme se těšit, že nám napíšete na produkty@travelportgds.cz

0 comments

Comentarios


bottom of page